Eπανένταξη τσακαλιού στις 17-11-2018 από τη Δράση για την άγρια ζωή κοντά στην περιοχή όπου βρέθηκε τραυματισμένο από τροχαίο.
Ευχαριστούμε για τη συνδρομή τους, όλους όσους βοήθησαν σε αυτό το αποτέλεσμα και ιδιαίτερα τον κτηνίατρο κ. Βάνχερς Κώστα ο οποίος βρήκε και μας παρέδωσε το τραυματισμένο τσακάλι, την κ. Κομνηνού Αναστασία, αναπληρώτρια καθηγήτρια Κτηνιατρικής του Α.Π.Θ., το ΕΚΠΑΖ και την ΑΝΙΜΑ που φιλοξένησαν για ένα διάστημα το ζώο, το Ζωολογικό Κήπο Θεσσαλονίκης όπου το ζώο παρέμεινε τους τελευταίους μήνες έως ότου κρίθηκε ότι είναι έτοιμο να επιστραφεί στην περιοχή όπου βρέθηκε και την ΚΟΜΑΘ που ήταν μαζί μας και συνέδραμε στην επανένταξη του ζώου.