Ήταν μια ιδιαίτερη περίπτωση. Το σκιουράκι ήρθε στη Δράση με κρανιοεγκεφαλική κάκωση και τα κατάφερε.
Την Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου τον επανεντάξαμε στο φυσικό περιβάλλον, ψηλά στο Χορτιάτη. Μαζί μας και η φίλη που βρήκε το σκίουρο τραυματισμένο, συγκινημένη και χαρούμενη που ο "Λάζαρος" αναστήθηκε. Στα παιδιά άρεσε πολύ που το σκιουράκι έκανε μερικά πηδηματάκια μπροστά μας πριν χαθεί στο δάσος.
Κάθε τέτοια περίσταση μας γεμίζει με χαρά, δύναμη και αισιοδοξία για το μέλλον. Συνεχίζουμε και καλή του τύχη...