Την Πρωτομαγιά επανεντάξαμε 4 μικρά Τιτάκια. Κατασκευάσαμε ένα ξύλινο κλουβί και τα αφήσαμε εκεί που βρέθηκαν, σε κλειστό εργοστάσιο, κοντά στο κέντρο στο Καλοχώρι. Την επόμενη μέρα Σάββατο 2 Μάη είδαμε ότι οι γονείς τους τα βρήκαν...
Παρακολουθήστε στιγμές από την κατασκευή του κλουβιού και την τοποθέτηση των νεοσσών...
Καταπληκτικό Ημερολόγιο 2024 με φωτογραφίες από τα ζώα κατά τη διάρκεια της περίθαλψη τους.
Ευχαριστούμε τους εθελοντές μας Quentin, Agathe, Eglantine και Laetitia που φωτογράφησαν τα ζώα και την γραφίστρια Χριστίνα Μουδέλη για την επιμέλεια του ημερολόγιου.
Ευχαριστούμε επίσης τον εκδοτικό οργανισμό ΚΕΘΕΑ "Σχήμα και χρώμα" για την άμεση εξυπηρέτηση τους.
Μπορείτε να τα προμηθευτείτε με μήνυμα στη fb σελίδα μας.
Βρισκόμαστε στον κάθετο δρόμο στον παράδρομο της Εθνικής οδού Θεσσαλονίκης-Αθηνών (9ο χλμ) στο ύψος της Mercedes ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ. Στον κάθετο αυτόν δρόμο είμαστε 1 χλμ προς τη θάλασσα πίσω από το εργοστάσιο παπουτσιών ''ΖΑΚ''.