Ο Σπίνος και η Παπαδίτσα πέταξαν σήμερα καλά στο Σέιχ Σου δίπλα στα παιδιά της ποδηλατικής ομάδας του ΒΑΟ. Πέταξαν πολύ καλά, δεν τους πρόλαβε ούτε η φωτογραφική μηχανή!
Ανάμεσα στα ζώα που παραλαμβάνουμε μερικά, όπως τα δύο παραπάνω, τα καταφέρνουν περίφημα και συνεχίζουν το ταξίδι τους. Άλλα, πιο μικρά και αδύναμα, θέλουν περισσότερο χρόνο και άλλα, δυστυχώς, δεν τα καταφέρνουν...Με ψυχραιμία και υπομονή μπαίνουμε σε ένα ακόμα απαιτητικό καλοκαίρι...