Απολαύστε στιγμές από κάποιες απελευθερώσεις ζώων που έγιναν μέσα στον Μάρτιο;
14 Μαρτίου 2017, Γιαννιτσά:
Μετά από μακροχρόνια περίθαλψη και αφού δακτυλιώθηκαν επανεντάχτηκαν στην περιοχή που βρέθηκαν δύο Βραχοκιρκίνεζα! Κάτοικοι της περιοχής παρευρέθηκαν στην επανένταξη και έγραψαν για την εμπειρία:
"Γεμάτοι χαρά αφήσαμε ελεύθερα να πετάξουν και πάλι δυο όμορφα βραχοκιρκίνεζα μετά την ανάρρωση τους από τους εθελοντές της "ΔΡΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ". Άννα σε ευχαριστούμε πολύ για τη χαρά που μας έδωσες. Μικροί και "μεγάλοι" περιμένουμε την επόμενη φορά!!!"
16 Μαρτίου 2017, Παλιούρι Χαλικιδικής
Απελευθέρωση Γερακίνας στο Παλιούρι σε συνεργασία με το Δασαρχείο Κασσάνδρας. Το πουλί βρέθηκε στην περιοχή τραυματισμένο και επιστράφηκε, αφού έγινε καλά.
Δείτε το βίντεο της επανένταξης
20 Μαρτίου 2017, Παλιούρι Χαλικιδικής
Απελευθέρωση Νανόμπουφου στη Φλώρινα από υπαλλήλους της Διεύθυνσης Δασών Φλώρινας. Ο Νανόμπουφος στάλθηκε στη Δράση για περίθαλψη και επιστράφηκε στη Φλώρινα για επανένταξη.
Δείτε το βίντεο της απελεύθερωσης
30 Μαρτίου 2017, Σταθμός Πρώτων Βοηθειών της Δράσης
Απελευθέρωση Καστανοκέφαλου Γλάρου